GMCC климатизација DC INVERTER два цилиндра Ротари компресори R410A

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

  серија  типичен модел  Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена  
  DC инвертер близнак цилиндар Тест Состојба: SEER60
  TN ATN130D42UFZ 13,1 3890 13272 977 3.98 250 8.1 12,9
  ATN150D30UFZA 14,9 4500 15353 1160 3.88 270 8.1 12,9
  ATN150D42UFZ 14,9 4480 15285 1120 4,00 280 8.1 12,9
  ТМ ATM115D43UFZ2 11,5 3350 11430 870 3.85 290 8.1 12,9
  ATM150D43UFZ 14,9 4525 15439 1160 3.90 290 8.1 16,2
  ATM180D2UMT 17,9 5420 18492 1465 3.70 300 8.1 12,9
  ATM240D57UFT 24.0 7350 25077 1935 3.80 300 8.1 16,2
  ТФ ATF200D22UMT 20,1 6075 20727 1710 3.55 333 9.8 16,2
  ATF235D22UMT 23,5 7135 24344 1955 3.65 333 9.8 16,2
  ATF250D22UMT 25,1 7645 26084 2080 3.68 333 9.8 16,2
  ATF310D43UMT 30,8 9490 32379 2600 3.65 333 9.8 16,2
  ATF400D64UMV 39,8 12285 41915 3365 3.65 355 9.8 16,2
  TQ ATQ360D1UMU 36,2 11200 38213 3040 3.68 406 9.8 16,2
  ATQ420D1UMU 41,5 12960 44218 3485 3.72 406 9.8 16,2
  ATQ420D2UMU 41,5 12960 44218 3430 3.78 406 9.8 16,2

   

  производи Функција

  1.Full спектар на модели производ со поле за широка примена

  2.Covering 1 ~ 3HP постојан напон променлива фреквенција производ серија

  3.Environment пријателски, безбедно, ефикасно и економично

   

  производи Детали

   T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

   应用 领域 图

  фабриката

  erqer

  IMG_4077 GMCC


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!