GMCC Зелена Ладилни Ротари компресорот за климатизација R32 DC INVERTER еден цилиндар

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  серија типичен модел Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена
  1φ-50HZ-220 / 240V
  DC инвертер близнак цилиндар Тест Состојба: SEER60
  SK KSK66D43UEZA 6.7 2048 6988 542 3.78 238 8.1 9.8
  KSK75D43UEZA 7.5 2320 7916 610 3.80 238 8.1 9.8
  KSK89D53UEZ 8.9 2780 9485 712 3.90 258 8.1 9.8
  KSK89D59UEZC 8.9 2795 9536 702 3.98 260 8.1 9.8
  SN KSN89D3UFZ 8.9 2815 9604 725 3.88 243 8.1 12,9
  KSN98D22UFZ 9.7 3100 10577 795 3.90 250 8.1 12,9
  KSN98D32UFZ 9.7 3100 10577 790 3.92 250 8.1 12,9
  KSN108D22UFZ 10,8 3470 11839 890 3.90 250 8.1 12,9
  KSN108D32UFZ 10,8 3450 11771 880 3.92 250 8.1 12,9
  KSN108D43UFEA 10,8 3410 11634 855 3.99 260 8.1 12,9
  СМ KSN134D23UFZ 13,3 4245 14483 1075 3.95 274 8.1 12,9
  DC инвертер близнак цилиндар Тест Состојба: SEER60
  TN KTN110D42UFZ 11,0 3450 11771 885 3.90 250 8.1 12,9
  KTN130D30UFZ 13,1 4070 13886 1070 3.80 250 8.1 12,9
  KTN130D42UFZ 13,1 4070 13886 1038 3.92 250 8.1 12,9
  KTN150D42UFZ 14,9 4660 15899 1188 3.92 280 8.1 12,9
  ТМ KTM150D23UFZ 14,9 4735 16155 1240 3.82 274 8.1 12,9
  ТФ KTF235D22UMT 23,5 7560 25794 2055 3.68 333 9.8 16,2
  TQ KTQ420D1UMU 42,0 13700 46743 3700 3.70 405 9.8 16,2

   

  производи Функција

  R32 Близначки цилиндри DC INVERTER компресори

  1.Minimum големина,

  2.High APF енергетска ефикасност,

  3.Ниска бучава и вибрации,

  4. Висок фреквенција и големи компресија

  производи Детали

  环保 冷媒 1

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  фабриката

  GMCC 工厂 图 GMCC 生产 细节 图 3


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!