GMCC Зелена Ладилни Ротари компресорот за климатизација R290 220V / 240V 50HZ

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • Напон и фреквенција: 220 / 240V, 50HZ
 • Капацитет на ладење: 7000-24000BTU
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

  серија типичен модел Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Кондензатор (μ F / V) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена
  СМ DSM155V12UDZ 15,5 2275 7762 685 3.32 25/370 292 8.1 9.8
  DSM165V12UDZ 16,4 2455 8376 732 3.35 25/370 292 8.1 9.8
  DSM180V11UDZ 17,9 2675 9127 805 3.32 25/370 292 8.1 12,9
  DSM215V2UDT 21,4 3170 10816 960 3.30 35/370 300 8.1 9.8
  DSM240V1UDZ 24.0 3550 12112 1075 3.30 35/370 300 8.1 9.8
  SF DSF240V1UDZ 24.0 3590 12249 1080 3.32 35/400 300 8.1 12,9
  DSF340V1UFT 34,0 5080 17332 1530 3.32 40/400 320 8.1 12,9
  Тест Состојба: GX
  СМ DSM135V11VDZ 13,3 2250 7677 512 4.39 20/370 292 8.1 9.8
  SG DSG310V1UFT 31,0 5220 17810 1160 4.50 55/400 305 9.8 12,9
  DSG320VIUFT 32,0 5420 18492 1200 4.52 55/400 305 9.8 12,9
  1φ-50HZ-230V Тест Состојба: ПЕПЕЛ
  SG DSG310S1UFT 30,8 4640 15831 1345 3.45 55/400 305 9.8 12,9
  DSG320S1UFT 31,8 4755 16223 1390 3.42 55/400 305 9.8 12,9
  DSG400S1UFT 39,8 6090 20778 1780 3.42 55/400 338 9.8 12,9
  DC INVERTER еден цилиндар Тест Состојба: SEER60
  СМ DSM165D19UDT 16,5 2885 9843 725 3.98 ­ 290 8.1 9.8
  DSM180D19UDZ 17,9 3150 10747 788 4,00 ­ 290 8.1 9.8
  DC INVERTER два цилиндра Тест Состојба: SEER60
  TN DTN180D32UFZ 18,1 3180 10850 785 4.05 ­ 280 8.1 12,9
  DTN210D32UFZ 20,9 3680 12556 897 4.10 ­ 280 8.1 12,9
  DTN250D42UFZ 25.0 4380 14944 1068 4.10 ­ 280 8.1 12,9

   

  производи Функција

  1.Minimum големина

  2.High APF енергетска ефикасност

  3.Ниска бучава и вибрации

  4. Висок фреквенција и големи компресија

  производи Детали

  环保 冷媒 1

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  фабриката

  erqer

  GMCC 生产 细节 图 2

   

  GMCC 生产 细节 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!