GMCC климатизација Променлива простори DC INVERTER Ротари компресори R410A

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  серија типичен модел Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена
  променлива количини DC-инв компресор Тест Состојба: SEER60
  В.М. AVM115D6UFZ 11,5 3350 11429,75824 830 4.04 268 8.1 12,9
  пареа инекција DC-инвертер компресор Тест Состојба: SEER60
  PF APF230D22UMT 23,0 6865 23422,47471 1915 3.58 333 9.8 16,2
  I-CCC компресор Тест Состојба: SEER60
  YN KYN103D52UFZ 9.71 + 0.46 3130 10679,14725 820 3.82 280 8.1 12,9
  Т3 DC INVERTER близнак цилиндар Тест Состојба: SEER60
  ТМ ATM115D43TFZ 11,5 3400 11600,35164 890 3.82 290 8.1 12,9
  ATM150D23TFZ 15.0 4525 15438,70329 1190 3.80 274 8.1 12,9
  ATM150D43TFZ 15.0 4520 15421,64395 1175 3.85 290 8.1 12,9
  ТФ ATF250D43TMT 25.0 7635 26049,61317 2090 3.65 333 9.8 16,2
  TQ ATQ420D1TMU 41,5 12960 44217,81096 3485 3.72 406 9.8 16,2

   

  производи Функција

  Спојка компресор со променлива поместување & инвертер и гас технологии инјектирање

  1. греење капацитет е подобрен од страна на 85% на температура од -15 ° C, и температурата на одвод на воздух до 50 ° C.

  2.achieving брзо ладење и греење, заштеда на половина од времето.

  3.variable гас инекција технологија се постигне висока ефикасност операција;

  4.double поместување прави половина брзина постигнување на ниски во голема операција капацитет.

  图片 1

  производи Детали

  T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  фабриката

  erqer

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!