R410a компресори за HPWH

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

  Операција 图片 20180530111818

  Технички лист на технологија

  R410a компресори за HPWH
  модел WHP03050ASV WHP03650ASV WHP06900ASV WHP10100ASV WHP13500ASV WHP17500ASV WHP10100ASC WHP13500ASC WHP17500ASC WHP22000ASC WHP26000ASC
  Зафатнина (CC / rev) 9.6 11,3 20,1 32,5 41,8 51,8 30,7 41,8 51,8 65 75,2
  моќ Тип 220 ~ 240V, 1Φ, 50Hz 380V, 3Φ, 50Hz
  Ладилни R410A
  Номинална струја (А) 3.65 4.30 7.70 12.30 16,60 20.00 4.80 7.25 7.50 9.50 11.00
  Номинална влезна (W) 780 920 1645 2640 3470 4250 2410 3350 4350 5630 6450
  Работно Номинална
  Состојба
  Капацитет на греење (W) 3050 3590 6595 10500 13530 17830 9810 13500 17500 21980 25750
  ПОЛИЦАЕЦ 3.92 3.90 4.01 3.98 3.90 4.19 4.07 4.03 4.02 3.90 3.99
  Излезни капацитет (литри / час) 62 72 132 210 270 355 196 270 350 440 515
  Подно Греење Површина (㎡) 22 26 47 75 96 125 70 96 124 155 181
  Кондензатор (μF / V) 30/400 30/400 50/450 70/450 120/400 100/450 ˉˉ ˉˉ ˉˉ ˉˉ ˉˉ
  Висина на компресорот (А) (mm) 249,1 249,1 301,1 375,8 375,8 414,6 375,8 375,8 414,6 445,2 445,2
  Надвор Dia.Compressor (Б) (mm) Φ112 Φ112.2 Φ140.1 Φ140.1 Φ140.1 Φ167.6 Φ140.1 Φ140.1 Φ167.6 Φ167.6 Φ167.6
  Висина на вшмукување (C) (mm) 272,5 272,5 310,9 401,5 393 429,5 401,5 393 429,5 434,8 434,8
  Надвор Dia.of Accumulator (mm) Φ60.5 Φ60.5 Φ70 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1 Φ89.1
  Ангел помеѓу База нога и вшмукување (°) 90 90 70 70 70 45 70 70 45 45 45
  Радиус на BaseFoot (mm) R75 R75 R88 R88 R88 R105 R88 R88 R105 105 105
  Растојание меѓу Вшмукување и ShellCentre (мм) 93,5 93,5 114.5 125 142,2 93,5 125 125 142,2 142,2 142,2
  Кондензатори Темп. (℃) ≤70
  Одводот на вода Темп. (℃) ≤65
  Резиме на компресори слика 2 слика 6 слика 5
  тест Состојба
  модел стандардна
  Состојба
  лето
  Состојба
  Зимски
  Состојба
  Номинална
  Состојба
  испарувања Temp 10 ℃ 15 ℃ 0 ℃ 7.2 ℃
  Кондензатори Temp 55 ℃ 55 ℃ 55 ℃ 54,4 ℃
  Под ладење Temp 8,3 ℃ 8,3 ℃ 8,3 ℃ 8,3 ℃
  врати гас Temp 20 ℃ 25 ℃ 10 ℃ 35 ℃
  Амбиент Temp 35 ℃ 35 ℃ 15 ℃ 35 ℃
  Брзина на ветерот 2m / s 2m / s 2m / s 2m / s

  Модел за идентификација законик

  Операција 图片 20180530110457

  Карактеристики на компресори 

  Компресор топлинска пумпа бојлер Карактеристики за

  4 пати Доживотна

  * Погоден за ригорозни услови кои работат модел на HPWH е голем флукс, заедно со тежок товар во текот на летото и мали флукс, заедно со висока компресија во зимата живот постигнува повеќе од 10 години, околу четири пати додека тековната компресори на HPWH.

  4 пати ефикасност

  * Просечна COP на целата година за греење е повеќе од 4,0. Истакнати на заштеда на енергија се покажа.

  Висока ефикасност во 4 годишни времиња

  * Греење ефикасноста на целата година е загарантирана, особено во зима.

  напредни технологии

  * Користете еколошки фреон R134a, R290, CO2 , R1234ze, R410A.

  * Користење на специјален материјал

  * Широк операција плик, висока температура на вода вентил

  * Оптимизација на топлински пумпи и мотори, ултра прецизност обработка.

   1

  Принципот на топлинска пумпа бојлер

  Операција 图片 20180530112759

  Операција 图片 20180530112803

  Дистрибуција капацитет

  Операција 图片 20180530145954

  Резиме на влечење

  Операција 图片 20180530112822


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!
  WhatsApp Online Chat!