GMCC R410A фиксна фреквенција климатизација Ротари компресори 380V 50Hz

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  серија типичен модел Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Кондензатор (μ F / V) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена
  1φ-50HZ-380V Тест Состојба: ПЕПЕЛ
  TQ ATQ290Y1UMT 29,1 7280 24838 2425 3,00 ­ 405 9.8 16,2
  ATQ375Y1UMU 37,7 9450 32242 3050 3.10 ­ 405 9.8 16,2
  ATQ390Y1UMT 39,0 9840 33573 3225 3.05 ­ 405 9.8 16,2
  ATQ420Y1UMT 42,0 10370 35381 3400 3.05 ­ 405 9.8 16,2
  TW ATW480Y1UNM 48,4 12171 41526 3972 3.06 ­ 460 12,9 22,2 ASH ▲
  11771 40161 3988 2.95 АРИ
  ATW590Y1UN * 59,0 15016 51233 4899 3.07 ­ 460 12,9 22,2 ASH ▲
  14672 50059 4942 2.97 АРИ
  ATW630Y1UN * 63,0 16398 55948 5237 3.13 ­ 460 12,9 22,2 ASH ▲
  15786 53860 5258 3,00 АРИ
  ATW715Y1UN * 71,3 18375 62693 5976 3.07 ­ 460 12,9 22,2 ASH ▲
  17770 60629 6000 2.96 АРИ

  производи Функција

  1.Higher ефикасност

  2.Lower цена во споредба со компресор за скролување

  3. Висок сигурност

  производи Детали

  T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  фабриката

  erqer


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!