Sanyo дојдете компресор внатрешни висок притисок Дизајн R410A (50HZ 380-415V / 440-460V 60HZ)

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

  C-СБ, C-SC Серија дојдете компресор

  R407C-B8 (50HZ 380V-415V / 60HZ 440-460V) Еви модели

  фаза Од Стави зафатнина CompressorModel CompressorCode StartingMethod 50HZ ладење 60HZ Греење OutlineGraphCode
  капацитет ПОЛИЦАЕЦ капацитет ПОЛИЦАЕЦ
  HP cm³ / вртежи KW KBTU / h W / W BTU / Wh KW KBTU / h W / W BTU / Wh
  3 3.5 55,7 C-SBS120H38Q - - 10,1 34,5 3,00 10,2 10,5 35,8 3.18 10,9 -
  4 66,8 C-SBS145H38Q - - 12.1 41,3 3.10 10,6 12,2 41,7 3.20 10,9 -
  5 83,2 C-SBS180H38Q - - 15,3 52,2 3.14 10,7 15.0 51,2 3.20 10,9 -
  6 96.2 C-SBS205H38Q - - 17,5 59,7 3.02 10,3 16.9 57,7 3.18 10,9 -
  8 137.0 C-SCS295H38Q - - 24,5 83,6 3.16 10,8 24,6 84.0 3.22 1.0 -
  10 171,2 C-SCS370H38Q - - 29,9 102.1 3.20 10,9 30,7 104.8 3.25 11.1 -
  12 205,4 C-SCS435H38Q - - 35,2 120.2 3.15 10,8 35,0 119.5 3.21 11,0 -

  производ Функција

  1. Висока сигурност

  тркалачки лежишта 2.High перформанси се применува во главната рамка и лого плоча.

  3.Direct дефект на енергија за заштита на моторот.

  4. користење на цедилка во влезот на вшмукување гарантира безбедноста на компресорот

  поднесе апликација

  SC 系列 应用 图C 系列 包装 图


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!