GMCC R410A Т3 Климатик Ротари компресори 60HZ 230V

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  серија типичен модел Displ. капацитет на ладење моќ ПОЛИЦАЕЦ кондензатор компресор Висина Испусна цевка ID Sucition цевка ID Напомена
      (Cc) (W) (BTU / h) (W) (W / W) (ΜF / V) (Mm) (Mm) (Mm)  
  1Φ-60HZ-230V
  СМ ASM103N11UFZ 10,3 3075 10492 975 3.15 35/370 297 8.1 12,9
  ASM106N1UFT 10,6 3185 10867 1020 3.12 35/370 297 8.1 12,9
  М2 PA140M2AS-3KTM1 13,9 4200 14330 1365 3.08 45/400 322 9.8 12,9
  PA150M2AS-3KUM 15.0 4585 15644 1490 3.08 45/370 325 9.8 12,9
  PA155M2AS-3KTM1 15,7 4800 16378 1510 3.18 45/400 321 9.8 12,9
  PA160M2AS-3KTM1 16,0 4820 16446 1540 3.13 45/400 322 9.8 12,9
  G2 PA165G2CS-3KTM1 16,5 4950 16889 1660 2.98 60/400 310 9.8 12,9
  PA175G2CS-3KUM 17,5 5320 18152 1690 3.15 60/400 310 9.8 12,9
  PA180G2CS-3KTM 18,0 5435 18544 1765 3.08 60/400 310 9.8 12,9
  PA185G2CS-3MUMA 18,6 5680 19380 1820 3.12 55/400 310 9.8 16,2
  PA190G2CS-3KTM 19,0 5750 19619 1885 3.05 55/400 310 9.8 12,9
  PA195G2CS-3KTM 19,6 5950 20301 1920 3.10 55/400 310 9.8 12,9
  PA200G2CS-3KTM 20.0 6080 20745 1990 3.06 55/400 310 9.8 12,9
  PA205G2CS-3KTM 20,8 6310 21530 2025 3.12 55/400 310 9.8 12,9
  PA210G2CS-3KUM 21,2 6460 22042 2080 3.11 55/400 310 9.8 12,9
  PA215G2CS-3KUM 21,5 6610 22553 2145 3.08 55/400 310 9.8 12,9
  PA235G2CS-3KUM 23,5 7140 24362 2315 3.08 55/400 344 9.8 12,9
  PA240G2CS-3MTM 24,2 7410 25283 2390 3.10 55/400 344 9.8 16,2
  PA250G2CS-3KUM 25,1 7630 26034 2475 3.08 55/400 344 9.8 12,9
  PA260G2CS-3MTM 26.0 8000 27296 2500 3.20 55/400 310 9.8 16,2
  SG ASG170N1WFT 17,0 6040 20608 1405 4.30 40/400 310 9.8 16,2 GX ▲
  ASG240N1SMT 24.0 7345 25061 2295 3.20 40/400 310 9.8 16,2
  ASG260N1SMU 26.0 7986 27248 2458 3.25 60/400 310 9.8 16,2
  SQ ASQ270N1SMT 27,0 8300 28320 2595 3.20 55/400 380 9.8 16,2
  ASQ310N1SMT 29,0 9530 32516 2979 3.20 55/400 380 9.8 16,2

  производи Функција

  1.Full спектар на модели производ со поле за широка примена

  2.Covering 1 ~ 3HP постојан напон променлива фреквенција производ серија

  3.Environment пријателски, безбедно, ефикасно и економично

  производи Детали

  T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  IMG_4078

  фабриката

  erqer

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!