Спецификација постојана брзина (R22, LSS 3Φ 60Hz, 380V / 460V)

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  Ладилни тип фреквенција напон серија модел АРИ
  капацитет на ладење Внесете EER ПОЛИЦАЕЦ
  BTU / hr вати вати BTU / W.hr W / W
  R22 LSS 60Hz 3Φ, 380V SQ SQ028UA 28.500 8353 2.639 10,8 3.17
  SQ036UA 36.000 10551 3333 10,8 3.17
  SQ042UA 41.000 12016 3796 10,8 3.17
  СБА SBA049UA 48100 14.100 4182 11,5 3.37
  SBA052UA 52.000 15240 4.520 11,5 3.37
  SBA057UA 56100 16442 4878 11,5 3.37
  SBA061UA 59700 17496 5191 11,5 3.37
  СР SR047UA 47600 13951 4327 11 3.22
  SR049UB 49.500 14508 4540 10,9 3.19
  SR049UC 49.500 14508 4540 10,9 3.19
  SR053UA 53.000 15533 4818 11 3.22
  SR061UA 61,500 18025 5590 11 3.22
  SR071UA 71.000 20809 6455 11 3.22
  SR081UA 77500 22714 7,110 10,9 3.19
  3Φ, 460V СР SR049SA 49.500 14508 4670 10,6 3.11
  SR061SA 61,500 18025 5,490 11,2 3.28
  SR073SA 70.000 20516 6570 10,7 3.12
  SR081SA 78.000 22860 7220 10,8 3.17

  LG компресори и моторни обезбеди значајни и диференцирана вредности на клиентите одржливо со постигнување на светски еко-пријателски и технологии за заштеда на енергија. Навистина LG е постојано се развива група на висока прецизност обработка и монтажа технологии од акумулираната техники за генерирање одржлив свет и да се обезбеди најдобрите компоненти инверторот вкупно решенија оптимизиран за станбени и комерцијални животната средина со цел да се обезбедат ниво на задоволство за сите наши партнери.

  Операција 图片 20170720164709

  Оптимизиран компресори Висина

  Со притискање на двете главни и долните рамки е создадена вертикална оска со што се подобрува ефикасноста и усогласување со минимизирање на отпорот.

  Висина е оптимизиран и тежината се намалува со притискање на долната рамка во телото на школка, а потоа заварување.

  1

  Механизам гас сили

  Совет механизам печат може да се неповолни за механизам гас сила поради истекување потенцијал што може да се случи преку дозвола врвот печат. механизам гас сила користи среден притисок да се запечати дојдете во собата и да се минимизираат протекување, тоа што го прави можно да се дизајнира високо компресор ефикасност.

  2

  Нов механизам рестартирањето

  Олеснување патот на свиток орбитата подобрува функцијата компресор рестарт со дозволување на заробениот гас среден притисок брзо да избега кога компресорот доаѓа да запре.

  3

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!