Спецификација-постојана брзина (R22, 1Piston 50Hz)

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  Ладилни тип фреквенција напон серија модел ладење Capaciy Внесете EER ПОЛИЦАЕЦ Тест
  BTU / hr вати вати BTU / W.hr W / W Состојба
  R22 1piston 50Hz 1Φ, 200 / 220V qk QK114J 6.500 1,905 619 10,5 3.08 ASHRAE
  QK125J 7.000 2051 667 10,49 3.08 ASHRAE
  QK156J 9.000 2.637 840 10,71 3.14 ASHRAE
  QK164J 9550 2799 945 10.11 2.96 ASHRAE
  QK189J 10950 3209 1.025 10.68 3.13 ASHRAE
  QK208J 12100 3.546 1,140 10.61 3.11 ASHRAE
  QK222J 12750 3736 1,220 10.45 3.06 ASHRAE
  QKS QKS164J 9,150 2681 845 10.83 3.17 ASHRAE
  1Φ, 200V qk QK145H 8,400 2.462 785 10,7 3.14 ASHRAE
  QK164H 9550 2799 892 10,71 3.14 ASHRAE
  QK173H 10380 3042 980 10.59 3.1 ASHRAE
  QK175H 10.500 3077 980 10,71 3.14 ASHRAE
  QKS QKS134H 7,490 2,195 675 11.1 3.25 ASHRAE
  QKS141H 8.000 2.344 720 11.11 3.26 ASHRAE
  QKS145H 8.300 2433 755 11 3.22 ASHRAE
  QKS151H 8.700 2.549 777 11,2 3.28 ASHRAE
  QKS156H 9020 2643 820 11 3.22 ASHRAE
  QKS164H 9.300 2.725 823 11,3 3.31 ASHRAE
  QKS185H 10.800 3165 1.000 10,8 3.16 ASHRAE
  QJ QJ191H 11070 3244 1.025 10,8 3.16 ASHRAE
  QJ196H 11.600 3.399 1.055 11 3.22 ASHRAE
  QJ200H 11770 3449 1,070 11 3.22 ASHRAE
  QJ208H 12360 3622 1126 10.98 3.22 ASHRAE
  QJ215H 12550 3678 1,140 11.01 3.23 ASHRAE
  QJ236H 13930 4082 1315 10.59 3.1 ASHRAE
  QJ250H 14450 4234 1.355 10.66 3.13 ASHRAE
  QVS QVS300H 17.600 5158 1,530 11,5 3.37 ASHRAE

  нашата компанија

  Ningbo AOXIN HVAC ДЕЛ CO., LTD is the quality branded compressor Zhejiang agent. And Have been in the refrigeration industry for over 8 years.

  Специјализирани во обезбедување на ладење компресори и компресори Делови , Автоматска контрола на опрема, компресори, ладење, греење & R инсталација и сервис на опрема

  Ние снабдување со  GMCC , SANSUNG, LG  Ротари & фрижидер компресор, Panasonic Sanyo и Daikin дојдете компресор,  и други климатик и фрижидер резервни делови и употреба Ладилни алатки.

  W e сме сигурни дека дека производот ние снабдување за да ви се сите нови и оригинални  !!!

  IMG_4077

  На LG компресор е дизајниран за станбени и лесни комерцијални апликации клима уред со својата напредна технологија. Способни за користење на различни средства за ладење, оптимизирана за 15+ гледач апликации и, исто така, ќе бидат во можност да се доживее единствена технологија, како што се HiPORво VRF систем.

  877697572

  Пакување и испорака

  Нашата сопствена Магацински за LG компресори!

  LG оригиналниот палети пакет!

  Сертифициран  Дрвени палети пакет!

  Секоја серија на производи ние лично ќе се потврди !

  IMG_1936

  ЦК0J2


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!