Ротациони компресори Голем волумен (TTR-Twin Турбо Ротари)

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  РЕФ. Извор на енергија модел менува
  Ment
  капацитет на ладење EER Полицаец Внесете Нафта Нето тежина тип
  КК / REV BTU / H W BTU / WH W / W W CC КИЛОГРАМ
  R22 60Hz 1φ,
  208-230V
  UR5T360IU 49,4 36.500 10697 10,9 3.19 3349 900 23,9 13
  3φ, 380V UR5T360AU 49,4 36.000 10551 10,9 3.19 3303 1.000 23,8 14
  UR3T480AU 65,8 49850 14610 11,2 3.28 4,450 1.700 33,5 1
  UR3T550AT 72,6 55.500 16265 11 3.23 5040 1.700 34,3 2
  3φ, 220V UR3T480CT 65,8 49850 14610 10,8 3.17 4.615 1.700 33,5 1
  UR3T550CT 72,6 55.500 16265 11 3.23 5040 1.700 34 2
  50Hz 1φ,
  220-240 V
  UR5T300JT 49,4 29650 8690 9.8 2.87 3025 950 24 13
  3φ,
  380-420V
  UR3T480BU 78,6 48500 14214 10,9 3.19 4,450 1.700 34,1 2
  UR3T510BU 83,6 51500 15093 10,9 3.19 4.725 1.700 34 2
  UR3T510BT 83,6 51900 15210 10,9 3.2 4760 1.900 34,2 2
  R410A 60Hz 1φ,
  208-230V
  UG5T320IU 30,6 32,500 9525 10,3 3.02 3.155 1.500 26,8 15
  UG5T360IN 35,1 37.000 10844 9.8 2.87 3776 1.500 25,9 16
  3φ, 380V UG3T480AN 46,3 49600 14536 10,2 2.99 4865 1.700 35,3 3
  UG3T650AN 61,5 66.500 19489 10,1 2.96 6585 1.700 35,3 3
  3φ, 220V UG3T480CN 46,3 49.300 14448 10,1 2.96 4880 1.700 35,2 3
  UG3T650CN 61,5 65350 19152 9.9 2.9 6.600 1.700 34,8 3

  SAMSUNG, лидер со децении во бизнис клима како во земјата така и во странство, влезе во ротациони компресори бизнис во 1989 година со формирање на производство од светска класа објекти кои се користат на повеќето напредни опрема и технологија од САД

  Карактеристики на Samsung ротациони компресори

  висока ефикасност

  Висока ефикасност на моторот со оптимален дизајн слот.
  Процесот на висока прецизност обработка

  Ниско ниво на бучава и вибрации

  Супериорен бучава shutout
  ниски вибрации пумпа и моторни дизајн

  висока сигурност

  Нов кастинг материјал за вратило и цилиндар
  Површинска обработка со МоЅ2

  IMG_4077

  Детали за производот!

  PH215kPH215aPH215i

  IMG_2806ЦК0J

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!