GMCC R22 фиксна фреквенција климатизација Ротари компресори 230V 50HZ

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

   

  серија типичен модел Displ. капацитет на ладење моќ ПОЛИЦАЕЦ кондензатор компресор Висина Испусна цевка ID Sucition цевка ID Напомена
      (Cc) (W) (BTU / h) (W) (W / W) (ΜF / V) (Mm) (Mm) (Mm)  
  1Φ-50HZ-230V Тест Состојба: GX
  СМ HSM185S1VFT 18,7 3635 12403 830 4.38 35/370 300 8.1 12,9
  HSM190S1VFT 19,2 3735 12744 853 4.38 35/370 300 8.1 12,9
  HSM195S1VFT 19,7 3810 13000 870 4.38 35/370 300 8.1 12,9
  HSM200S1VFT 20,1 3895 13290 895 4.35 35/370 300 8.1 12,9
  М2 PH190M2A-7FTL 18,9 3780 12897 855 4.42 40/370 292 8.2 12,9
  SF HSF195S1VKT 19,5 3880 13239 872 4.45 40/370 300 9.8 12,9
  HSF290S1VKT 29,0 5850 19960 1330 4.40 45/370 347 9.8 12,9
  SG HSG280S1VKT 28,5 5695 19431 1225 4.65 40/370 310 9.8 12,9
  HSG290S1VKU 29,0 5905 20148 1270 4.65 40/370 310 9.8 12,9
  G2 PH280G2C-7KUL 27,9 5545 18920 1220 4.55 55/400 310 9.8 12,9
  PH290G2C-7KUL 28,7 5730 19551 1245 4.60 55/400 310 9.8 12,9
  PH300G2C-7KUL 29,8 5980 20404 1300 4.60 55/400 310 9.8 12,9
  PH340G2C-7MUL 33,7 6820 23270 1490 4.58 55/400 324 9.8 16,2
  PH360G2C-7MUL 36,0 7255 24754 1585 4.58 55/400 324 9.8 16,2
  Тест Состојба: ПЕПЕЛ
  СМ HSM185S2UFT 18,7 3245 11072 1055 3.08 35/370 310 8.1 12,9
  HSM205S1UFT 20,5 3540 12078 1105 3.20 40/370 310 8.1 12,9
  G2 PH360G2C-7MU 36,0 6425 21922 1935 3.32 60/400 324 9.8 16,2
  PH370G2C-7MU 37,0 6575 22434 1980 3.32 60/400 324 9.8 16,2

  производи Функција

  1.Use ефикасна електромагнетни челик листови во комбинација со оптимизиран магнетно коло пресметка, постигнување на ултра-ефикасен дизајн на компресор мотор

  2.Ultra-Ефикасна механички структура

  производи Детали

  T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  IMG_4078

  фабриката

  erqer

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!