GMCC R410A фиксна фреквенција климатизација Ротари компресори 230V 50HZ

Краток опис:

Нашите компресори се со висок квалитет и прифатлива цена, постојат низа спецификација ние обезбеди како што следува:

1.Various познатиот бренд, GMCC, LG, Samsung, DAIKIN, Sanyo итн

2.Only сосема нов и оригинално пакување компресор на воздух condittioning и замрзнувач компресорот.

3.household и комерцијални компресорот.

4.Large спектар на ладење капацитет: апарати за домаќинство: обично ~ 30000BTU 7000; Комерцијални: 3 ~ 12HP.

5.Voltage и фреквентен опсег: 115V, 220V, 230V, 240V, 380V, 440-460V, 50HZ-60HZ.

 

 

 


 • ФОБ Цена: $ воспостави
 • Број Пакување: 9 ~ 120Pieces / Картон
 • Мин.нарачката Количина: преносливи
 • Fatory Набавка Способност: 50 милиони парчиња годишно
 • Порт: Ningbo / Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  13123

  познатиот бренд

  Нашата компанија е застапник на значајни бренд компресор кој вклучувајќи GMCC, LG, Samsung, Sanyo, DAIKIN, обезбедување на најдобри перформанси компресори

  различни модели

  Со цел да ви понудат различни портфолио на производи на компресорот за климатизација и ладење на компресорот, нашата палета ги опфаќа една, близнаци, две фази на ротациони компресори и низок притисок и висок притисок на свиток compressor.It овозможува да ви обезбеди со целосна поддршка во сите апликации за вашите потреби.

  Квалитет

  Со квалитетот на производот и систем за евалуација на безбедноста што ја врши основната квалитет и оценување на безбедноста на производите во секоја фаза на производство. Според системот за квалитет на портата, сите наши производи се подложени на проверка на безбедноста на секоја порта квалитет врз основа на список, спречување пратки на производи со квалитет прашања или безбедноста.

  Ние, исто така имаат постигнато признавање нашиот квалитет и одржливост од Европа, Северна Америка, Кина и Јапонија.

  поддршка на корисниците на

  Ние и ветуваме да испорача на задоволително ниво за сите вашите бизнис сцена, која ги надмина очекувањата на нашите клиенти, и се стремиме да се обезбеди највисок вредност на нашите клиенти преку брза, точна и диференцирани услуги и решение како вашиот бизнис партнер.

  серија типичен модел Displ. (Cc) Капацитет на ладење (W) | (Btu) Моќност (W) СОР (W / W) Кондензатор (μ F / V) Компресор Висина (mm) Испусна цевка ID (mm) Вшмукување цевка ID (mm) Напомена
  1φ-50HZ-230V Тест Состојба: GX
  СМ ASM125S1VFT 12,5 3570 12180 840 4.25 35/370 292 8.1 12,9
  ASM127S1VFT 12,7 3680 12556 860 4.28 35/370 292 8.1 12,9
  ASM130S1VDZ 13,0 3740 12760 880 4.25 35/370 290 8.1 9.8
  М2 PA180M2AS-7KUL 17,8 5215 17793 1235 4.22 35/370 340 8.1 12,9
  PA185M2AS-7KUL 18,5 5420 18492 1285 4.22 35/370 340 8.1 12,9
  PA190M2AS-7KUL 18,9 5475 18680 1310 4.18 35/370 340 8.1 12,9
  PA200M2A-7FUL 20.0 5690 19414 1380 4.12 35/370 320 9.8 12,9
  PA215M2AS-7KTL 21,6 6245 21307 1515 4.12 35/370 344 8.1 12,9
  SF ASF190S1VKT 19,0 5590 19072 1290 4.33 50/370 330 8.1 12,9
  G2 PA186G2C-7KUL 18,6 5370 18322 1280 4.20 55/400 310 9.8 12,9
  PA196G2C-7KNL 19,6 5675 19362 1305 4.35 55/400 310 9.8 12,9
  PA221G2C-7MUL 21,9 6420 21904 1465 4.38 55/400 310 9.8 16,2
  SG ASG185S1VMU 18,5 5630 19209 1295 4.35 40/400 310 9.8 16,2
  ASG315S1VMU 31,5 8950 30536 2080 4.30 60/400 340 9.8 16,2

  производи Функција

  1.Higher ефикасност

  2.Lower цена во споредба со компресор за скролување

  3. Висок сигурност

  производи Детали

  T3 (3) T3 (2)

  пакување Детали

  Сите производи се спакувани во здрав картон

  包装 细节 图 包装 细节 图 2

  апликација

  应用 领域 图

  фабриката

  erqer

  IMG_4077 GMCC


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Онлајн Chat!